Hitta Utställningslokal & Installatör
Showrooms
  • Showroom
  • Installatör
  • Byggvaruhus

MINA ANTECKNINGAR

Du har inga valda produker.

När du har lagt till dina produkter i dina anteckningar kan du ladda ner listan här.

0 Produkt(er)
Ladda ner som PDF
Radera allt

Produkten är redan sparad i dina anteckningar.

Essence Tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 S-Size

23589001 - Essence Tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 S-Size
  • Krom
  • Borstad Cool Sunrise
  • Cool Sunrise
  • Borstad Nickel
  • Borstad Warm Sunset
  • Warm Sunset
  • Nickel
  • Borstad Hard Graphite
  • Hard Graphite
  • SuperSteel
Produktnummer 23589001
EAN 4005176339172
RSK Nummer 8313328
2,092.50 SEK Vägledande pris inkl. moms

Produktbeskrivning

GROHE Essence Single-ettgreppsblandare för tvättställ med lyftventil.

Med sitt slanka cylindriska hus och distinkta välvda pip, blir GROHE Essence Single-ettgreppsblandaren för tvättställ med lyftventil pricken över i för alla badrum, både moderna och mer traditionella. Den här eleganta och hållbara monoblockblandaren är fullpackad med teknik från GROHE som gör den till en ren fröjd att använda, till exempel SilkMove-keramikinsatser. Därför är den perfekt för familjebadrum. Den kromade StarLight-ytbehandlingen i flera lager säkerställer att blandarens yta får en glänsande och hållbar lyster. EcoJoy-tekniken begränsar vattenflödet till 5,7 l/m – vilket sparar både vatten och pengar. En enkel etthålsinstallation med QuickFix Plus-systemet minskar monteringstiden med upp till 50 %! Den här eleganta blandaren kompletterar alla andra produkter i GROHE Essence-kollektionen så att du kan skapa en samordnad och verkligt harmonisk badrumsdesign.

Produktegenskaper

Lyftventil för enkel användning

Elegant och enkel att använda: stäng lyftventilen genom att dra i stången på baksidan av blandaren, och tryck ned stången för att öppna ventilen igen.

Bekväm pip i standardhöjd

Den här blandarhöjden är standardalternativet för alla vanliga tvättställ. Den är mycket bekväm att använda, oavsett om du borstar tänderna eller tvättar ansiktet.

GROHE EcoJoy® med vattenbesparande funktioner för minskad förbrukning

GROHE EcoJoy® minskar vattenförbrukningen med upp till 50 % utan att kompromissa med prestandan. Så fort du öppnar kranen får du en kraftfull vattenstråle, samtidigt som du sparar pengar.

GROHE SilkMove®-insatsteknik för mjuk användning

Den här premiumblandaren är försedd med teknik som gör att du hela tiden kan styra vattenmängd och temperatur. Detta ger smidig manövrering av greppet även efter flera års användning.

Enkel att rengöra tack vare den kromade GROHE StarLight®-ytbehandlingen

Torka bara av blandaren med en torr trasa – den extremt släta ytan är reptålig och avger en skinande lyster. Du sparar mycket tid på städningen när blandaren alltid ser skinande ny ut.

GROHE QuickFix® Plus – snabb och enkel installation i några få enkla steg

Spara tid när du installerar blandaren med GROHE QuickFix® Plus. Vårt nya system består av färre delar, vilket gör att installationen går snabbare och enklare än någonsin.

Variabelt piphuvud för justering av vattenflödet

Om du vill ha ett vattenflöde som är perfekt anpassat till formen och djupet på tvättstället justerar du bara det variabla piphuvudet i lämplig vinkel, så får du utmärkt flexibilitet för dina dagliga badrumssysslor.

Tekniska data & Skötselråd

Teknisk information

Teknisk produktinformation
Måttritningar

Skötselråd

Skötselråd

Reservdelar

Pos.-nr. Produktbeskrivning Order-nr.
* Optional accessories
1 Spak 46917000
2 Fästring 46715000
3 Insats 46580000
4 Dragstång 46739000
5 Strålsamlare 48270000
6 Montageset 46645000
7 Bottenventil 1 1/4" 28910000
7.1 Gummipropp för bottenventil 1 1/4" 07182000
7.2 excenterstång 07052000
8 Monteringsnyckel 19017000*
9 excenterstång 07341000*

Kitchen

30269000
Krom
Lägg till i anteckningar
3,658.75 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
30270000
Krom
Lägg till i anteckningar
4,815.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
30269DC0
SuperSteel
Lägg till i anteckningar
4,600.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
30270DC0
SuperSteel
Lägg till i anteckningar
6,285.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
30321YR0
orange
Lägg till i anteckningar
1,037.50 SEK Vägledande pris inkl. moms
GROHFlexx slang till profispray
30321YF0
gul
Lägg till i anteckningar
998.75 SEK Vägledande pris inkl. moms
GROHFlexx slang till profispray
30270DA0
Warm Sunset
Lägg till i anteckningar
6,486.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
30270BE0
Nickel
Lägg till i anteckningar
6,486.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
30270AL0
Borstad Hard Graphite
Lägg till i anteckningar
6,486.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
30270A00
Hard Graphite
Lägg till i anteckningar
6,486.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
30269GN0
Borstad Cool Sunrise
Lägg till i anteckningar
4,930.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
30269GL0
Cool Sunrise
Lägg till i anteckningar
4,930.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
30269EN0
Borstad Nickel
Lägg till i anteckningar
4,930.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
30269DL0
Borstad Warm Sunset
Lägg till i anteckningar
4,930.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
30269DA0
Warm Sunset
Lägg till i anteckningar
4,930.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
30269BE0
Nickel
Lägg till i anteckningar
4,930.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
30321XC0
Mörkgrå
Lägg till i anteckningar
998.00 SEK Vägledande pris inkl. moms 998.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
GROHFlexx slang till profispray
30321MW0
Krom / Marmor
Lägg till i anteckningar
998.00 SEK Vägledande pris inkl. moms 998.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
GROHFlexx slang till profispray
30321TY0
blå
Lägg till i anteckningar
998.75 SEK Vägledande pris inkl. moms
GROHFlexx slang till profispray
30321GE0
Grön
Lägg till i anteckningar
998.75 SEK Vägledande pris inkl. moms
GROHFlexx slang till profispray
30321DU0
lila
Lägg till i anteckningar
998.75 SEK Vägledande pris inkl. moms
GROHFlexx slang till profispray
30321DP0
rosa
Lägg till i anteckningar
998.75 SEK Vägledande pris inkl. moms
GROHFlexx slang till profispray
30321DG0
Röd
Lägg till i anteckningar
998.75 SEK Vägledande pris inkl. moms
GROHFlexx slang till profispray
30270GN0
Borstad Cool Sunrise
Lägg till i anteckningar
6,486.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
30270GL0
Cool Sunrise
Lägg till i anteckningar
6,486.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
30270EN0
Borstad Nickel
Lägg till i anteckningar
6,486.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
30270DL0
Borstad Warm Sunset
Lägg till i anteckningar
6,486.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
30269AL0
Borstad Hard Graphite
Lägg till i anteckningar
4,930.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
30269A00
Hard Graphite
Lägg till i anteckningar
4,930.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
30294DC0
SuperSteel
Lägg till i anteckningar
8,833.75 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
30294000
Krom
Lägg till i anteckningar
6,745.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
30321HG0
Mörkbrun
Lägg till i anteckningar
998.00 SEK Vägledande pris inkl. moms 998.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
GROHFlexx slang till profispray
Essence New

Essence New

Diskret elegans

Visa kollektion
Broschyr