Hitta Utställningslokal & Installatör
Showrooms
  • Showroom
  • Installatör
  • Byggvaruhus

MINA ANTECKNINGAR

Du har inga valda produker.

När du har lagt till dina produkter i dina anteckningar kan du ladda ner listan här.

0 Produkt(er)
Ladda ner som PDF
Radera allt

Produkten är redan sparad i dina anteckningar.

Concetto Tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 S-Size

3220410E - Concetto Tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 S-Size
  • Krom
Produktnummer 3220410E
EAN 4005176887345
RSK Nummer 8236491
1,805.00 SEK Vägledande pris inkl. moms

Produktbeskrivning

GROHE Concetto badrumsblandare – modern design och inbyggd vattenbesparande funktion

Den här badrumsblandaren i GROHE Concetto-sortimentet med sin glänsande kromade GROHE StarLight-ytbehandling kommer direkt att göra ditt badrum vackrare. Ettgreppsblandaren med normal pip är försedd med en lång rad användarvänliga funktioner. GROHE EcoJoy-tekniken begränsar vattenförbrukningen till 5,7 liter per minut. Med GROHE SilkMove-insatsen kan du styra vattenflödet och temperaturen enkelt och exakt. Vårt SpeedClean-antikalksystem gör att det räcker med en varsam avtorkning med fingrarna för att avlägsna alla kalkrester från pipen. För att göra det perfekta paketet komplett blir monteringen bekymmersfri tack vare vårt enkla installationssystem.

Produktegenskaper

Lyftventil för enkel användning

Elegant och enkel att använda: stäng lyftventilen genom att dra i stången på baksidan av blandaren, och tryck ned stången för att öppna ventilen igen.

Bekväm pip i standardhöjd

Den här blandarhöjden är standardalternativet för alla vanliga tvättställ. Den är mycket bekväm att använda, oavsett om du borstar tänderna eller tvättar ansiktet.

Enkel att rengöra tack vare den kromade GROHE StarLight®-ytbehandlingen

Torka bara av blandaren med en torr trasa – den extremt släta ytan är reptålig och avger en skinande lyster. Du sparar mycket tid på städningen när blandaren alltid ser skinande ny ut.

GROHE SilkMove®-insatsteknik för mjuk användning

Den här premiumblandaren är försedd med teknik som gör att du hela tiden kan styra vattenmängd och temperatur. Detta ger smidig manövrering av greppet även efter flera års användning.

Enkelt installationssystem med tydliga instruktioner

Du kan montera den här blandaren på ett ögonblick. Det enkla installationssystemet består av några enstaka delar och är mycket enkelt att använda. De medföljande slangarna och tydliga instruktionerna gör att installationen av den nya blandaren går mycket enkelt.

GROHE EcoJoy® med vattenbesparande funktioner för minskad förbrukning

GROHE EcoJoy® minskar vattenförbrukningen med upp till 50 % utan att kompromissa med prestandan. Så fort du öppnar kranen får du en kraftfull vattenstråle, samtidigt som du sparar pengar.

SpeedClean: easy cleaning thanks to silicone nozzle

Indeed, the name says it all: with the SpeedClean technology, you'll have limescale removed from the spout in the blink of an eye thanks to a nozzle made of silicone. A quick wipe with your fingers is all it takes to remove any limescale deposits, saving you a lot of time and effort!

Tekniska data & Skötselråd

Teknisk information

Teknisk produktinformation
Måttritningar

Skötselråd

Skötselråd

Reservdelar

Pos.-nr. Produktbeskrivning Order-nr.
* Optional accessories
1 Spak 46753000
2 Fästring 46715000
3 Insats 46580000
4 Strålsamlare 13935000
5 Dragstång 46739000
6 Montageset 46249000
7 Bottenventil 1 1/4" 28910000
7.1 Gummipropp för bottenventil 1 1/4" 07182000
7.2 excenterstång 07052000
8 Monteringsnyckel 19017000*
9 excenterstång 07341000*
10 täckbricka 48165000*

Kök

31491DC0
SuperSteel
Lägg till i anteckningar
7,513.75 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
31491000
Krom
Lägg till i anteckningar
6,241.25 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
31483DC1
SuperSteel
Lägg till i anteckningar
4,841.25 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
31483001
Krom
Lägg till i anteckningar
3,943.75 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
31209001
Krom
Lägg till i anteckningar
4,775.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
31129001
Krom
Lägg till i anteckningar
3,300.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
31128001
Krom
Lägg till i anteckningar
2,771.25 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
31128DC1
SuperSteel
Lägg till i anteckningar
3,565.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
32663DC1
SuperSteel
Lägg till i anteckningar
4,381.25 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
32666001
Krom
Lägg till i anteckningar
4,511.25 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
32663001
Krom
Lägg till i anteckningar
3,436.25 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
32667001
Krom
Lägg till i anteckningar
2,470.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
32659001
Krom
Lägg till i anteckningar
2,356.25 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
32661001
Krom
Lägg till i anteckningar
2,743.75 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
30273DC1
SuperSteel
Lägg till i anteckningar
4,877.50 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
30273001
Krom
Lägg till i anteckningar
3,820.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
31210001
Krom
Lägg till i anteckningar
4,530.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
31129DC1
SuperSteel
Lägg till i anteckningar
4,397.50 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
Concetto

Concetto

En inbjudan till ren glädje

Visa kollektion
Broschyr