Hitta Utställningslokal & Installatör
Showrooms
  • Showroom
  • Installatör
  • Byggvaruhus

MINA ANTECKNINGAR

Du har inga valda produker.

När du har lagt till dina produkter i dina anteckningar kan du ladda ner listan här.

0 Produkt(er)
Ladda ner som PDF
Radera allt

Produkten är redan sparad i dina anteckningar.

BauLoop Disklådsblandare ettgrepp, DN 15

31368000 - BauLoop Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
  • Krom
Produktnummer 31368000
EAN 4005176934483
RSK Nummer 8356707
1,437.50 SEK Vägledande pris inkl. moms

Produktbeskrivning

hög pip
Etthålsmontage
GROHE StarLight kromyta
GROHE Longlife 28 mm keramikinsats
Utlopp med strålsamlare
Svängbar pip
Vridningsområde 360°
Flexibla anslutningsslangar
System för snabb montering
Min. rekommenderade tryck 0,1 bar

Produktegenskaper

Hög pip för enkel påfyllning av stora kastruller

Enkel rengöring av stora kastruller: med den här höga pipen klarar din GROHE-blandare alla utmaningar i köket. GROHE:s produkter är perfekt anpassade efter dina behov och alla krav i hemmet – för din totala komfort.

Svängområde på 360°: extra mjuk rörelse i alla riktningar ger enkel hantering

Fullständig flexibilitet: extra mjuk rörelse i alla riktningar för enkel hantering (till exempel när du växlar mellan två diskhoar)

Enkel att rengöra tack vare den kromade GROHE StarLight®-ytbehandlingen

Torka bara av blandaren med en torr trasa – den extremt släta ytan är reptålig och avger en skinande lyster. Du sparar mycket tid på städningen när blandaren alltid ser skinande ny ut.

Enkelt installationssystem med tydliga instruktioner

Du kan montera den här blandaren på ett ögonblick. Det enkla installationssystemet består av några enstaka delar och är mycket enkelt att använda. De medföljande slangarna och tydliga instruktionerna gör att installationen av den nya blandaren går mycket enkelt.

Mjuk svängning

Med sin flexibla, svängbara pip ger den här blandaren maximal komfort med minimal ansträngning. Det här är särskilt praktiskt när du växlar mellan två diskhoar.

Tekniska data & Skötselråd

Teknisk information

Teknisk produktinformation
Måttritningar

Skötselråd

Skötselråd

Reservdelar

Pos.-nr. Produktbeskrivning Order-nr.
* Optional accessories
1 Spak 46779000
2 Insats 46580000
3 Strålsamlare 13928000
4 Montageset 46249000
5 Fästring 07419000
6 Hylsa 46581000
7 Monteringsnyckel 19017000*

Produktserie

Wash Basin

20422000
Krom
Lägg till i anteckningar
900.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
Pelarkran 1/2" XS-Size
Tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 S-Size
23764000
Krom
Lägg till i anteckningar
1,792.50 SEK Vägledande pris inkl. moms
Tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 XL-Size
23763000
Krom
Lägg till i anteckningar
1,520.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
Tvättställsblandare ettgrepp ½" L-Size
23762000
Krom
Lägg till i anteckningar
1,325.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
Tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 M-Size
23336000
Krom
Lägg till i anteckningar
1,075.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
Tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 S-Size
23335000
Krom
Lägg till i anteckningar
1,110.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
Tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 S-Size
23337000
Krom
Lägg till i anteckningar
1,075.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
Tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 S-Size
Tvättställsblandare 2-hålsarmatur

Shower

Duschblandare ettgrepp
23340000
Krom
Lägg till i anteckningar
1,153.75 SEK Vägledande pris inkl. moms
Ettgreppsblandare till dusch, DN 15
29080000
Krom
Lägg till i anteckningar
1,750.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
Ettgreppsblandare till dusch, DN 15
Ettgreppsblandare till dusch, DN 15

Bath tub

23341000
Krom
Lägg till i anteckningar
1,447.50 SEK Vägledande pris inkl. moms
Ettgreppsblandare för badkar & dusch, DN 15
29081000
Krom
Lägg till i anteckningar
1,956.25 SEK Vägledande pris inkl. moms
Ettgreppsblandare för badkar & dusch, DN 15
Badkar/duschblandare ettgrepp
Ettgreppsblandare för badkar & dusch, DN 15

Pillar Taps and Valves

20422000
Krom
Lägg till i anteckningar
900.00 SEK Vägledande pris inkl. moms
Pelarkran 1/2" XS-Size

Bidet

23338000
Krom
Lägg till i anteckningar
1,153.75 SEK Vägledande pris inkl. moms
Bidéblandare ettgrepp, DN 15

Kitchen

31368000
Krom
Lägg till i anteckningar
1,437.50 SEK Vägledande pris inkl. moms
Disklådsblandare ettgrepp, DN 15
BauLoop

BauLoop

Visa kollektion